KTO'DAN ÜYE FİRMALARINI VE ÖĞRENCİLERİ BİR ARAYA GETİREN ETKİNLİK
KTO'DAN ÜYE FİRMALARINI VE ÖĞRENCİLERİ BİR ARAYA GETİREN ETKİNLİK

KTO'DAN ÜYE FİRMALARINI VE ÖĞRENCİLERİ BİR ARAYA GETİREN ETKİNLİK

Facebook

2018 yılından bu yana kesintisiz olarak yürütmekte olduğumuz “Meslek Lisesi Gelecek Garantisi” projemizin MEB ve TOBB arasındaki protokole dahil ettiğimiz protokol okulumuz Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’mizde istihdam garantili staj ortamını sağlamaya çalışıyoruz. Meslek Lisesi öğrencilerimizin mesleki eğitimlerini önemsemeleri ve bu alanda iş kollarında kendilerini geliştirip ilerlemelerini motive etmek amacıyla istihdam garantili staj imkanı yanında başarılı ve disiplin sorunu olmayan gibi kriterlere uyan öğrencilerimize burs, çeşitli meslek odalarının eğitimlerinden faydalanma, kariyer günlerinde sektör içinden rol model kişiler ile öğrencileri bir araya getirmek gibi faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği koordinasyonunda yürütmekteyiz.  

Bu kapsamda yeni dönem için öğrencilerin işletmelerimiz ile etkileşime geçebilmesi üzere 14 Mayıs 2024 Salı günü 13:30-17:00 arasında işletmelerimizin Körfez Mesleki ve Teknik Lisesi spor salonunda kurdukları stantlarda karşılıklı ikili görüşmeler ile öğrencilerimiz ile etkileşime geçebilecekleri bir kariyer günü gerçekleştireceğiz. 

Bu programın ilk kısmında öğrencilere tecrübe aktarımı, mesleki eğitimin içinden gelen biri olarak öğrencilere rol model olabilmek, gelecekte mesleki eğitimin ne gibi avantajlarını yaşayacaklarını gösterip öğrencileri motive edebilmek adına Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. elektrik mühendisi Ali Kemal Ayar’ı söyleşi kısmında ağırlayarak öğrencilerimiz ile bir araya gelmelerini sağlayacağız.

Söyleşi sonrasında ise yeni eğitim öğretim dönemi için öğrencilerimizin işletmelerimiz ile etkileşime geçebilmesi üzere işletmelerimizin Körfez Mesleki ve Teknik Lisesi spor salonunda kurdukları stantlarda karşılıklı ikili görüşmelerini gerçekleştirecekleri etkinliğe devam edeceğiz.

Program Akışı;

13:30-13:50 Açılış, İstiklal Marşı ve Protokol Konuşmaları (Körfez MTAL toplantı salonu)

13:50-14:30 Sektör İçinden Temsilciler ile Söyleşi, Otokar A.Ş. Endüstriyel Otomasyon ve Elektrik Yöneticisi Ali Kemal Ayar (Körfez MTAL toplantı salonu)

14:30-17:00 İşletmeler ile öğrenciler arasında ikili görüşmeler (Körfez MTAL spor salonu)