Su Verimliliği Seferberliği Çalışmaları

Su Verimliliği Seferberliği Çalışmaları

Facebook

Sayın Üyemiz,

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün ilgili kurumlara duyurusunda, Bakanlıkça başlatılacak olan ulusal ölçekli su verimliliği seferberliği kapsamında içme-kullanma suyu, tarım ve sanayi başta olmak üzere yüksek su tüketimine sahip sektörlerde suyun verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanılmasına yönelik çalışmaların yürütüldüğü belirtilmektedir.

Duyuruda devamla, bahsi geçen "Ulusal Su Verimliliği" programları kapsamında çeşitli etkinliklerin planlanmakta olduğu, tasarlanan programlar kapsamında su verimliliği konusunda örnek teşkil eden iyi uygulamaların tanıtılmasının hedeflendiği bildirilmektedir.

Bu kapsamda, Su verimliliği Seferberliği programlarının "Sanayide Su Verimliliği" bileşeni çerçevesinde; yüksek su tüketimine sahip sanayiciler arasından, su kullanımında çevre dostu üretim ve endüstriyel su verimliliği konusunda başarılı uygulamalar gerçekleştiren işletmeler ile kadın sanayicilerin ödüllendirilmesi planlanmaktadır.

Bilgilerinizi ve yukarıda ifade edilen ödüle aday gösterilebilecek işletmelerin ekte yer alan excel dosyası doldurularak 10 Kasım 2022 Perşembe günü mesai bitimine TOBB'a (sanayi@tobb.org.tr) gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,

Körfez Ticaret Odası

EK: Su Verimliliği Seferberliği-Aday Öneri Listesi